راه اندازی کافه | دیزاین کافه | راه اندازی کافه کوچک | درآمد کافه

راه اندازی کافه | دیزاین و طراحی کافه

راه اندازی کافه ، رستوران یا شرکت های پذیرایی، پیچیدگی های خاص خود را دارد. قبل از اینکه حتی تصمیم بگیرید که می خواهید به دنبال افتتاح یک کافه باشید، باید تحقیقات کاملی انجام دهید. این بررسی به شما نشان خواهد داد که کدام سبک از کافه در منطقه شما نیاز است. آیا می توانید با مشاغل موجود رقابت کنید و آیا از پس هزینه راه اندازی کافه و دیگر مسائل مالی در محل مورد نظر خود بر خواهید آمد. در این خصوص، می توانید مشاوره های لازم را را از گروه حرفه ای بلوکازا دریافت کنید. کارشناسان حرفه ای این مجموعه در خصوص دیزاین و طراحی کافه ، خدمات اجرایی تخصصی را ارائه می کنند.

نکات کلیدی در راه اندازی کافه

یک مفهوم را انتخاب کنید

هنگامی که تصمیم به راه اندازی کافه گرفتید، می توانید در نظر بگیرید که مخاطبان هدف شما در کافه چه کسانی هستند. یک درک خوب از این موضوع، به کسب و کار شما برتری رقابتی نسبت به سایر کافی شاپ های منطقه می دهد. آیا قصد دارید قهوه های لذیذ و تخصصی بسازید یا برای مشتریان پرمشغله  که فقط یک فنجان قهوه داغ و یک نان شیرینی می خواهند، آماده هستید.

آیا فضایی برای نشستن مشتریان خود ارائه می دهید؟ آیا انتظار دارید که اکثر مشتریان سفارشات خود را دریافت کرده و محل را ترک کنند یا دیزاین کافه را به محیطی دلپذیر برای گفتگو و استراحت مشتریان تبدیل کنید.

یک طرح راه اندازی کافه بنویسید

برای موفقیت در این نوع از کسب و کار ، یک طرح راه اندازی کافه اصولی و مستحکم ضروری است. طرح کسب و کار، به شما کمک می کند تا اهداف خود را نهایی کنید، ساختار مالکیت خود را برنامه ریزی کرده، امور مالی خود را طرح ریزی نمایید.

همچنین منوی خود را ایجاد نموده و تحقیقات رقابتی خود را فهرست کنید. این نه تنها به شما اجازه می دهد تا روند رو به رشدی داشته باشید، بلکه بررسی بودجه و درآمد کافه را نیز در نظر خواهد داشت.

راه اندازی کافه | دیزاین کافه | راه اندازی کافه کوچک | درآمد کافه

وام استارتاپی بگیرید

قدم بعدی در راه اندازی کافه کوچک این است که برای کسب و کار جدید خود سرمایه راه اندازی کسب کنید. راه اندازی یک کافی شاپ پرهزینه است، بنابراین باید مطمئن باشید که بودجه کافی دارید تا بتوانید تمام تجهیزات و لوازم مورد نیاز کسب و کار خود را بپردازید. علاوه بر این، معمولاً یک شغل جدید 6 تا 12 ماه طول می‌کشد تا سودآور شود، بنابراین بودجه اولیه شما باید بتواند هزینه‌های عملیاتی را تا زمانی که کسب‌وکار شما بتواند از خود پشتیبانی کند، پوشش دهد.

هزینه های دیزاین و طراحی کافه را ارزیابی کنید

هنگامی که به دنبال بودجه هستید، در خواهید یافت که باز کردن یک کافی شاپ، دیزاین و طراحی کافه چقدر هزینه خواهید داشت و برای شروع به چه مقدار پول نیاز دارید.

هزینه های افتتاح یک کافی شاپ به عوامل مختلفی بستگی دارد که مهمترین آنها موقعیت مکانی شما است. باز کردن یک کافی شاپ بسته به اندازه و موقعیت کسب و کار شما می تواند هزینه های مختلفی داشته باشد.

برای راه اندازی کافه ، یک فضای تجاری پیدا کنید

پیدا کردن فضای تجاری مناسب برای راه اندازی کافه کوچک یا وسیع، ضروری است. یک موقعیت مکانی خوب، می تواند تضمین کند که کسب و کار شما جریان ثابتی از مشتریان را داشته باشد.

وقتی به فضاهای موجود نگاه می کنید، حتما تجزیه و تحلیل موقعیت مکانی و دیزاین کافه را بررسی نمایید. تجزیه و تحلیل موقعیت مکانی، جایگاه شما را در رقابت با دیگر کافه ها، نشان می دهد.

در این بررسی باید مشاهده کنید که آیا فضای کافی برای ارائه خدمات وجود دارد؟ آیا خطوط گاز، زهکشی و آب لازم قبلاً نصب شده است؟ آیا ترافیک پیاده در خیابان وجود دارد؟ آیا فضای کافه به اندازه کافی بزرگ است که یک جلسه راحت ایجاد کند؟

هنگامی که مکان مناسبی را پیدا کردید، پیشنهاد می شود تا از خدمات گروه حرفه ای بلوکازا بهره مند شده و مشاوره های لازم را در این خصوص دریافت کنید.

دیزاین کافه را منحصر به فرد کنید

ایجاد یک طراحی بهینه و دیزاین و طراحی کافه برای هر دو قسمت جلویی و پشتی کافه، جهت افزایش کارایی شما و راحتی مشتریان ضروری است. هنگام طراحی محوطه در راه اندازی کافه ، به این فکر کنید که می خواهید چه فضایی ایجاد کنید.

آیا تصمیم دارید برای افرادی که جلساتی خصوصی یا شرکتی برگزار می کنند، حریم خصوصی ارائه دهید؟ یا مفهومی باز را ترجیح می‌دهید که دلپذیر و مدرن باشد؟ در هر صورت، اندازه فضای خود را در نظر بگیرید تا بتوانید بهترین طراحی را ایجاد کنید.

مطمئن شوید که انتخاب رنگ و سبک مبلمانی که استفاده می کنید و تاثیر آن بر مشتریان  را در نظر بگیرید. رنگ ‌های تیره باعث می‌شود فضا احساس صمیمی ‌تری داشته باشد، رنگ‌ های روشن ‌تر احساس جذابیت بیشتری دارد. ضمن آنکه اشتهای مشتریان را افزایش می دهند. علاوه بر این، اگر به دنبال زیبایی شناسی معاصر هستید، مبلمان شما باید با آن سبک مطابقت داشته باشد.

راه اندازی کافه | دیزاین کافه | راه اندازی کافه کوچک | درآمد کافه

فرآیند تهیه سفارشات در کافه

نکته ای که در راه اندازی کافه و دیزاین و طراحی کافه باید در نظر داشت این است که پشت پیشخوان کافه ها، عمدتا شلوغ است. برقراری نظم، کارایی و جریان را افزایش می دهد. هنگام طراحی، در نظر بگیرید که چه ایستگاه هایی وجود دارد و سفارشات چگونه انجام می شود. این فرآیند با گرفتن سفارش شروع شده، سپس آماده سازی و در نهایت ارائه را شامل می شود که بخش تمیز کردن نیز از جمله موارد ضروری در این روند است.

تهیه تجهیزات کاربردی کافه

تجهیزات قهوه با کیفیت بالا برای هر کافه که می خواهد موفق شود، ضروری است. در حالی که برخی از انواع تجهیزات ممکن است در راه اندازی کافه ها متفاوت باشد، تعدادی از آنها مورد نیاز هر کافه است.

دستگاه هایی همچون قهوه سازها، دستگاه اسپرسوساز، آسیاب قهوه، یخچال و فریزر، یخساز، سینک 3 محفظه ای، پارچ های کف کننده، لیوان چای و قهوه و فنجان اسپرسو که هنگام راه اندازی کافه کوچک و بزرگ می بایست تهیه شود. این را در نظر داشته باشید که با راه اندازی حرفه ای کافه خود، به درآمدی قابل توجه دست خواهید یافت.

هزینه راه اندازی کافه حرفه ای

شما می توانید به سادگی با دریافت مشاوره های تخصصی در بلوکازا، برآورد اولیه ای از هزینه راه اندازی کافه به صورت حرفه ای را دریافت کنید و کسب و کار خود را با موفقیت شروع نمایید. 

راه اندازی کافه | دیزاین کافه | راه اندازی کافه کوچک | درآمد کافه
راه اندازی کافه | دیزاین کافه | راه اندازی کافه کوچک | درآمد کافه