مشاور افتتاح رستوران

راه اندازی رستوران | مشاور افتتاح رستوران

راه اندازی رستوران ، شغلی رویایی برای بسیاری از کارآفرینان مشتاق در این حوزه است. این رویایی است که ممکن است برای برخی به تعویق افتاده باشد، زیرا بیماری همه گیر، رستوران ها را مجبور کرد غذاخوری در  سالن ها را متوقف کنند یا حتی برای همیشه کار خود را تعطیل نمایند. اما اکنون با تغییرات ایجاد شده، افتتاح رستوران لوکس، در دسترس است و می توان با دریافت راهنمایی های لازم از مشاور افتتاح رستوران ، به این امر دست یافت. کارشناسان بلوکازا، در این خصوص شما را یاری می کنند.

چگونگی راه اندازی رستوران

راه اندازی رستوران ، نیاز به برنامه ریزی دقیق دارد و زمانی که به چند مرحله تقسیم شود، برنامه قابل کنترل تری خواهد بود. اگر کنجکاو هستید که چگونه یک رستوران باز کنید، می توانید راهنمایی های کاربردی را از گروه حرفه ای بلوکازا دریافت کنید. در صورتی که آماده اید تا رویای افتتاح یک رستوران را به واقعیت تبدیل کنید، بلوکازا، همه چیزهایی را که باید در مورد افتتاح رستوران لوکس و موفق بدانید، ارائه می کند. در اینجا 10مرحله وجود دارد که باید قبل از افتتاح یک رستوران، به کار بگیرید: 

چک لیستی برای راه اندازی یک رستوران

  1. مفهوم رستوران خود را تعریف کنید.

مفهوم رستوران شما باید در تمام جنبه های کسب و کار، از خود غذا گرفته تا سبک خدمات مشتری، ایجاد شود. این مفهوم باید در نام رستوران، طراحی وسایل و دکوراسیون نیز منعکس گردد.

  1. یک طرح تجاری برای رستوران خود ایجاد کنید.

طرح کسب و کار شما باید پایه و اساس عملیات راه اندازی رستوران را مشخص کند. این باید خلاصه اجرایی، توضیحات رستوران، تجزیه و تحلیل صنعت، شرایط جغرافیایی، بازار هدف، طرح ایمنی مواد غذایی، منوی نمونه، برنامه بازاریابی، استراتژی مدیریت و برنامه مالی را شامل شود.

چک لیستی برای راه اندازی یک رستوران

3. در مورد گزینه های بودجه برای رستوران خود تحقیق کنید.

هزینه راه اندازی رستوران لوکس و همچنین هزینه های عملیاتی را ارزیابی کنید تا نحوه تامین بودجه رستوران خود را تعیین نمایید. چندین گزینه وجود دارد که باید در نظر بگیرید، از پذیرش سرمایه گذار گرفته تا درخواست وام برای کسب و کار کوچک را پیگیر باشید. مطمئن شوید که نقطه سربه سر خود را محاسبه کرده و یک تحلیل مالی نیز ایجاد کنید تا درک بهتری از جریان نقدی پیش بینی کننده خود داشته باشید.

  1. مجوزهای مورد نیاز برای راه اندازی رستوران را دریافت کنید.

به غیر از مجوزهای تجاری و مجوزهای استاندارد مورد نیاز برای راه اندازی رستوران ، مجوزهای دیگری نیز وجود دارد که در صورت مدیریت یک رستوران، باید دریافت کنید. توجه داشته باشید که لازم است تحقیقاتی در خصوص مقررات ایمنی در مواد غذایی انجام داده و به تمامی اصول و استانداردهای موجود، پایبند باشید.

  1. کسب و کار خود را ثبت کنید.

شما باید کسب و کار خود را به عنوان یک برند ثبت کنید تا شماره شناسایی کارفرمایی را دریافت نمایید. مهم است که برای ثبت علامت تجاری نام رستوران خود فکر کنید. این در افتتاح رستوران، از اهمیت بالایی برخوردار است و برای جلوگیری از کپی برداری از برند شما کارساز بوده و سرمایه گذاری بر تاسیس رستوران لوکس شما را محقق می کند.

  1. مکان مناسب را انتخاب کنید.

موقعیت مکانی یک رستوران می تواند آن را رشد داده یا نابود کند. دید و ترافیک پیاده، دو فاکتور مهمی است که در فرآیند انتخاب یک فضای تجاری باید در نظر گرفته شود. شما همچنین لازم است تا اندازه و شکل داخلی را ارزیابی کنید تا تصمیم بگیرید که آیا برای پلان رستوران شما مناسب است یا خیر. بررسی این نکته در راه اندازی رستوران ، بسیار اهمیت دارد.

کارکنان مناسب را با نظر مشاور افتتاح رستوران استخدام کنید.
راه اندازی رستوران | مشاور افتتاح رستوران
  1. سفارش تجهیزات رستوران را بدهید.

تجهیزات رستوران می‌تواند گران باشد، بنابراین شما هنگام انتخاب خرید یا اجاره، استراتژیک عمل کرده و از مشاور افتتاح رستوران ، در این خصوص راهنمایی های لازم را دریافت کنید. تجهیزاتی که نیاز دارید، به منوی شما بستگی دارد، تمامی لوازم مورد نیاز، از تجهیزات آشپزخانه گرفته تا دکوراسیون سالن غذاخوری، فهرست کنید. با ندیده گرفتن برخی از اقلامی که کمتر استفاده می شوند، می توانید در هزینه خود صرفه جویی کنید. بر اساس بودجه و تحلیل مالی خود تصمیم بگیرید.

  1. کارکنان مناسب را با نظر مشاور افتتاح رستوران استخدام کنید.

فهرستی از تعداد پرسنل مورد نیاز خود برای اداره رستوران تهیه کنید. سپس، با تاسیس رستوران خود، به سراغ استخدام بروید. در راه اندازی رستوران لوکس ، در نظر گرفتن پرسنلی آموزش دیده و حرفه ای، بسیار مهم است.

  1. یک منوی قوی در راه اندازی رستوران ایجاد کنید.

منوی شما، قلب رستوران است و باید مفهوم و برند شما را منعکس کند. اما همچنین یک ابزار بازاریابی است که می تواند به متقاعد کردن مشتریان جدید برای امتحان رستوران شما کمک کند. توضیحات شما باید مختصر بوده و در عین حال، برای مخاطب جذاب باشد.

هزینه راه اندازی و افتتاح رستوران

10. یک برنامه بازاریابی ایجاد کنید.

قبل از راه اندازی رستوران، مهم است که یک برنامه بازاریابی ایجاد کنید تا آگاهی از برند شما را افزایش دهد، مشتریان جدیدی را جذب کرده و پیروان وفادار ایجاد نماید. تاکتیک های بازاریابی که ممکن است از آنها استفاده کنید شامل همه چیز از رسانه های اجتماعی گرفته تا میزبانی یک افتتاحیه است که باعث ایجاد تبلیغات می شود.

هزینه راه اندازی و افتتاح رستوران

هزینه راه اندازی و افتتاح رستوران، از نکات مهمی است که باید به دقت آن را بررسی کنید. با وجود چالش های سال گذشته، صنعت رستوران همیشه بخش مهمی از اقتصاد و فرهنگ ما خواهد بود.

با ادامه تنوع گرایش ‌های خدمات غذایی، فضا برای افتتاح رستوران لوکس و غذاخوری‌ های جدید باز می ‌شود تا وارد عمل شوند و از علایق مصرف‌کنندگان جدید بهره ببرند.

از راهنمای مشاور افتتاح رستوران بلوکازا، برای کمک به اجرای موفقیت آمیز رستوران منحصر به فرد خود استفاده کنید. همچنین، هزینه راه اندازی را می توانید در اینجا پیگیری نمایید.