نورپردازی کافه رستوران | دیزاین کافی شاپ با نور

نورپردازی کافه رستوران | دیزاین کافی شاپ با نور

نورپردازی کافه رستوران، یکی از نکات مهم در دیزاین و طراحی آن است. چیدمان رستوران شما چگونه است؟ مشتریان شما چه کسانی هستند؟ فست فود، غذاهای ایتالیایی، غذاهای ژاپنی… برای زوج ها، برای خانواده ها. تمام روز باز است یا فقط شب ها باز می شود؟ رستوران شهری، رستوران روستایی با پنجره های بزرگ یا با نور طبیعی  است. تمامی این موارد می تواند در جذب بالاتر مشتری به شما کمک کند. در صورتی که برای دیزاین کافی شاپ با نور نیاز به راهنمایی دارید، می توانید از کارشناسان بلوکازا یاری بگیرید.

نورپردازی کافه رستوران

اهمیت نورپردازی کافه رستوران

هنگامی که به اهمیت نورپردازی کافه رستوران واقف شدید، می بایست به نکات مهمی در انتخاب نورها توجه کنید. در واقع، ابتدا باید نوع رستوران و مشتریان آن را در نظر بگیرید. یک رستوران فست فود مانند یک رستوران خانوادگی یا یک رستوران لوکس نیست. در مورد اول، راه حل به دلیل سرعت و سادگی کسب و کار، بر نورپردازی ساده تر تمرکز دارد.

در رستوران های خانوادگی و کافه ها ، نصب نور روشن ایده خوبی است، یا برای دیزاین کافی شاپ با نور، می توان از  نور طبیعی با پنجره های بزرگ و نیمه شفاف یا لامپ های سقفی روشن استفاده کرد.  در رستوران‌های لوکس، پروژه نورپردازی پیچیده‌تر است، زیرا هدف ایجاد فضایی است که مهمانان را تشویق می‌کند مدت بیشتری بمانند و از تجربه کامل غذاخوری لذت ببرند.

توزیع نور در رستوران و کافه

اما توزیع نور در رستوران و کافه شما چگونه است؟ نورپردازی مناسب هر قسمت از رستوران با در نظر گرفتن نیازها (راحتی و ایمنی) در هر فضا به همان اندازه مهم است. نورپردازی کافه رستوران در بخش نما بسیار مهم است. نما اولین برداشتی است که مشتریان دارند و یکی از تصاویری است که معمولاً در موتورهای جستجو، شبکه های اجتماعی، وبلاگ ها… … در مورد فضای ناهارخوری جستجو می شود.

نورپردازی کافه رستوران

دیزاین کافی شاپ با نور در بخش پیشخوان

دیزاین کافی شاپ با نور در بخش پیشخوان نیز مورد توجه است. در بسیاری از رستوران ها، پیشخوان بار از اعتبار بالایی برخوردار است. بنابراین نورپردازی باید مناسب در نظر گفته شود. این منطقه باید متمایز باشد.  پیشنهاد می کنیم در صورت لزوم، نور نقطه ای یا نورپردازی خطی برای قاب بندی این فضا  قرار دهید. یک گزینه خوب برای این منظور چراغ های نواری LED هستند. کارشناسان بلوکازا می توانند شما را در این خصوص یاری کرده و راهنمایی های لازم را ارائه کنند.